Ja tu kaut ko dari turot laptopu uz ceļiem, un strādājot ar peli, tad gan jau ka zini, cik ļoti uzmācīga var būt pieskāršanās pie touchpad. Tad kursors aizbēg, tad atkal izrādās, ka tu raksti savu rakstāmo jau galīgi citā teikumā...
Izstrādātāji cenšas uzveidot klaviatūras klusākas, bet podziņu gājienu - mīkstāku, Apsēdies pie vecā pc un nesaproti: kā senāk pirksi neapkrita pēc 5 darba minūtēm? Bet, procesa gaitā, tomēr saproti, ka kaut kas trūkst, bet tieši - mehāniskās klaviatūras skaņa. Utīlitas Bucklespring izstrādātājs pacentās to atgriezt, pie tam nezaudējot neko no komforta.
Kaut kā man uz darba linuxa skrēja pulkstenis par kādām 2 minūtēm. Tad nu apskatīsim, kā to pielabot ar konsoles palīdzību.
Ko darīt, ja savajagās ekstraktēt iso imidžu linux vidē?
Tas izrādās pavisam vienkāršs gājiens...
Uznāca vajadzība pārkonvertēt .wav failiņu uz .mp4. Kā tad mums to ātri un nesāpīgi paveikt in da linux?
Darbā es strādāju ar 2 monitoru setupu. Ļoti ērti. Vēl jo vairāk tapēc, ka man ir 2 x 24" monitori :)
Mājās es arī nodomāju saslēgt šādu lietu. Puikam biju iegādājies svaigāku 24" monitoru, tapēc pats varēju savākt veco samsung 17" monitoru.
Kā jau mani dārgie sekotāji atceras, es strādāju ar fluxbox logu menedžeri. Tad nu paskatīsimies, cik grūti (vai viegli) ir palaist šādu opciju uz tādas vides.
[Gandrīz] Katram ir bijusi tāda reize, kad ir zināms teksts, ir zināms folderis, bet - ir aizmirsts faila nosaukums. Mūsdienās jau ir visvisādi makten gudri failu menedžeri, kuri ar to māk tikt galā izmantojot grafisko saskarni. Bet - ko lai saka ar bārdām noaugušie linuxoīdi?
Tiem tas viss notiek vēl vienkāršāk - izmantojot maģisko utīlitu grep.
Kā jau biju uzskricelējis iepriekšējā rakstiņā, īsti nevarēju pierunāt strādāt mail() funkciju iekš php.
Beigu galā, izrādījās [samērā] elementāri šo visu sakonfigurēt ar ssmtp programmiņu. Tad nu šajā raksta pamēģināšu šo visu atkārtot - soli pa solim, lai pašam, un arī kādam citam, pie vajadzības šo būtu vienkāršāk paveikt.
Saskāros ar nepatīkamu problēmu - nevarēju pierunāt strādāt mail() funkciju iekš to vella php. Izrādās, ka to vajag nokonfigurēt iekš php.ini failiņa.
Nākamā problēma - kur tad īsti atrodas šis php.ini fails....
Mēģinam ar parasto whereis funkciju - nevaram atrast... Izrādās, ka vajag darīt "advancētāk":
Lai pārbaudītu faila astei (beigām) pievienotās izmaiņas, piemēram, log failu papildināšanos, tradicionālās tail -f
komandas vietā ērti varam izmantot utīlitu less
ar opciju +F
(less +F faila_vārds
).
Tā priekšrocība ir tajā,l ka less utīlita ļauj pārslēgties starp dažādiem režīmiem - izmaiņu atsekošanas un pārvietošanās pa failu.