Vienam darba projektam es izmantoju visual studio code. Redaktors tīri labs, ātrs, bet nezinu, vai ir labāks par manis iemīļoto atom...
Papildinājumi gan priekš vscode ir daudz, daudz vairāk, tas ir fakts...
Ko darīt, ja savajagās uzreiz izdzēst vairākas tabulas ar vienādiem prefiksiem, teiksim, "wp_icl_cms_nav_cache, wp_icl_content_status"?
Kā īsti var atom teksta redaktorā meklēt un aizvietot rindas tikai iezīmētajā tekstā?
Kā nu sanāca, kā ne, bet aizmirsu FTP paroli vienam no darba serveriem. Par laimi, biju saglabājis iekš FileZilla quickconnect šo saitu kopā ar visu paroli.
Ja nekad neesi dzirdējis par "Kiberšefu", tad ņem šo linku un, bez kavēšanās, pievieno pie savām grāmatzīmēm. Formatēšana, šifrēšana, regulārās izteiksmes, heša aprēķināšana, operācijas ar publisko atslēgu - tās ir tikai "šefa" bāzes funkcijas. Viņa jājamzirdziņš ir iespēja no tām sastādīt programmas vizuālajā redaktorā.
Hakera dienu simulators ar nosaukumu Hack_me ir parādījies Steam pavisam nesen, 2016. gada novembrī. To izdomāja baltkrievu izstrādātājs Jegors Magurins, tā kā spēlēt varēs ne tikai angliski, bet arī krieviski.
Test lab laboratorija no Pentestit piedāvā visiem gribētājiem pārbaudīt iemaņas drošības testēšanā un uzlauzt Global Data Security kompānijas serverus. Jaunā laboratorija satur izplatītas ievainojamības un konfigurācijas kļūdas. Piedalīšanās ir bezmaksas.
2016. gada 6. oktobrī Latviešu biedrības namā CERT.LV un ISACA Latvijas nodaļa organizēja starptautisku IT drošības aktualitātēm veltītu konferenci "Kiberšahs 2016".
Pasākumu atklāja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Savā uzrunā ministrs uzsvēra iespējas uzlabot kiberdrošību valsts un pašvaldību iestādēs. Ministrs minēja, ka Aizsardzības ministrija izstrādā Atbildīgas ievainojamību atklāšanas procesa noteikumus un procesa attīstība ir viens no jautājumiem, ko apspriedīs konferences dalībnieki.
Konferencē tika prezentētas tādas tēmas kā izspiedējvīrusu draudi, mobilo iekārtu drošība, tīkla drošība, privātums digitālajā vidē un personas datu aizsardzības aspekti. Ar prezentāciju par kvantu datoru ietekmi uz kiberdrošību uzstājās arī prof. Andris Ambainis, tāpat prezentācijas sniedza lektori no Zviedrijas, Portugāles, Nīderlandes, Beļģijas un Latvijas.
Kādu laiku atpakaļ jau biju rakstījis par USB killer. Nu ir pienākusi kārta USB killer Type-C :)
Tulkota habrahabr intervija ar Dark_Purple | darkzpurple@gmail.com.
Jaunās "fleškas-slepkavas" izstrādes pamatā tika paņemta USB zibatmiņa "SanDisk Ultra USB Type-C".
Opera ir izlaidusi drošības atjauninājumu, kurā aicina Opera sync servisa lietotājus nomainīt savu kontu paroles.
Tiek ziņots, ka viens no kompānijas serveriem izrādījās sakompromitēts un ļaundari ieguva pieejas pie kontu informācijas, to skaitā, šifrētus lietotāju loginus un paroles. Lai nomestu konta paroli, lietotāji var izmantot šo saiti.
Kā jau tu zini, drošības caurumi nav nemaz tik daudz daudz, tas pats attiecas arī uz pieejām to izmantošanai. Saita Hacksplaining.com izstrādātāji ir nolēmuši izarīt labu darbu un katalogizēt visas ievainojamības. Bez tam - viņi ir sacerējuši uzskatāmu paskaidrojumu pie katras no tām.
Šā gada pavasari, lietotājs Dark_purple izstāstija par to, kā viņš ir uztaisījis "flešku - slepkavu" USB Killer. Pirms neilga laika Dark_Purple parādīja versiju 2.0, kura ir spējīga ātrak nogalēt tehniku.