WWW: CyberChef — noderīgs serviss kodēšanai, parsingam, konvertācijai un citām operācijām

Ja nekad neesi dzirdējis par "Kiberšefu", tad ņem šo linku un, bez kavēšanās, pievieno pie savām grāmatzīmēm. Formatēšana, šifrēšana, regulārās izteiksmes, heša aprēķināšana, operācijas ar publisko atslēgu - tās ir tikai "šefa" bāzes funkcijas. Viņa jājamzirdziņš ir iespēja no tām sastādīt programmas vizuālajā redaktorā.

CyberChef

 

Lasīt vairāk

Materiāli no starptautiskās konferences "Kiberšahs 2016"

2016. gada 6. oktobrī Latviešu biedrības namā CERT.LV un ISACA Latvijas nodaļa organizēja starptautisku IT drošības aktualitātēm veltītu konferenci "Kiberšahs 2016".

Pasākumu atklāja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Savā uzrunā ministrs uzsvēra iespējas uzlabot kiberdrošību valsts un pašvaldību iestādēs. Ministrs minēja, ka Aizsardzības ministrija izstrādā Atbildīgas ievainojamību atklāšanas procesa noteikumus un procesa attīstība ir viens no jautājumiem, ko apspriedīs konferences dalībnieki.

Konferencē tika prezentētas tādas tēmas kā izspiedējvīrusu draudi, mobilo iekārtu drošība, tīkla drošība, privātums digitālajā vidē un personas datu aizsardzības aspekti. Ar prezentāciju par kvantu datoru ietekmi uz kiberdrošību uzstājās arī prof. Andris Ambainis, tāpat prezentācijas sniedza lektori no Zviedrijas, Portugāles, Nīderlandes, Beļģijas un Latvijas.

Lasīt vairāk