Kā pazemināt (downgrade) google chrome versiju? Noņēmos pailgu laiku, kamēr atradu kā to atrisināt.
Kā tad īsti nomainīt timezone ar termināļa palīdzību? Izrādās, ka priekš Debian/Ubuntu sistēmām tas ir pavisam vienkārši.
Aprakstīšu, kā rīkoties situācijā, ja mums ir uzinstalēta Java 7, bet, kādai programmai (teiksim, IntelliJ IDEA), ir nepieciešama jaunāka javas versija...
Nav jau noslēpums, ka, no sākuma ir jāliek windows, un linux ir jāliek pēc tam... Bet, reizēm win nojūk, vai (kā manā variantā) piegriežās tas, ka sāk bremzēt, sāk aurot, ka trūkst vietas, utt. Tad talkā nāk maģiskais "clean install", jebšu - visa nost dzēšana un likšana no nulles.
Instalācija sekmīga, patlaban uz mana Aspire V3 dzīvo Windows 8.1 (spēlītēm) kopā ar Linux Kali (kuru dzēsīšu ārā) un Debian Wheezy x64 (kas ir mana pamata sistēma).
Protams, ka pēc instalācijas, linux netiek atrasts. Windows ielādes menedžeris (boot manager) ir pārrakstīts pa virsu Grub ielādes menedžerim.
Instalējot jaunākos atjauninājumus uz linux debian, katru reizi saņēmu kļūdas paziņojumus par to, ka nevar apstādināt mysq serveri, un, attiecīgi, nevar uzlikt jaunāku servera versiju.
Cēloni nācās meklēt gana pailgi. Arī googles tante neko jēdzīgu nevarēja paskaidrot.
Interesanti bija tas, ka serveri nevarēja apstādināt ar komandu sudo kill -9
Reizēm nepietiek ar parastajām source.list, bet ir nepieciešamība izmantot ari ubuntu PAA repozitorijus - piemērs rakstā par popcorn time. Protams, reizēm tie mirst, un uznāk vajadzība tos novākt, lai nemaisa gaisu.
Tad arī ķersimies šim klāt:
Saules gaismu ieraudzījusi Debian 8.0 Jessie relīze.Kas jauns lācītim vēderā, to skatamies iekš release notes.
Ir tāds interesants projekts popcorn time. Īsumā - filmas tiek rādītas pa tiešo no torentiem, bez pašu failu saglabāšanas datorā.
Šinī rakstiņā pastāstīšu par to, kā dabūt šo brīnumu uz Linux Debian.