Apskatīsimies www.filatelija.lv izskatu šo, gandrīz 10 gadu laikā. Jā, šogad, 10.10.2020 būs apaļi 10 gadi manam lolojumam...
Pirmā seja no 21.10.2010:
Iepriekš biju ielicis rakstiņu par to, ka Google adsense iespējo ierobežojumus maniem saitiem.
Pēc 2 nedēļām ierobežojumi tika noņemti. Kas tam par iemeslu - nezinu, man nekādi epasti netika atsūtīti...

Mani blogi satur reklāmas no google adsense. Nekādi lielie ieņēmumi jau tur nav, teiksim ik pa 2 - 3 gadi es saņemu kaut kādus 70 Euro. Principā, drusku nosedz hostinga izmaksas...

Nu jau ļoti ilgu laiku mans hobijs ir saita vadības sistēmas izstrāde, uzlabošana, pielāgošana, utt.
Arī šis blogs griežas uz mana LScms dzinēja, un, ja nemaldos, tad arī šis bija pirmais dzīvē palaistais :)
Paskatīsimies kā tad ielasīt faila rindas masīvā. Katrs masīva elements būs faila viena rinda.
Savam LScms saita dzinējam es izmantoju CKEditor WYSIWYG editoru.
Mūslaikos jau bez RSS nekur. Lai gan, ik pa laikam ir sajūta, ka to izspiež facebook, bet nu ne kurš katrs var darbā sēdēt pie atvērta FB.
Iepriekš jau minēju, ka lēnītēm darbojos pie filatēlijas foruma pārnešanas no viena foruma dzinēju uz pilnīgi atsevišķu dzinēju, kurš nebūs sasiets ar WP.
Te arī paskatīsimies, kā pārlikt foruma logo no phpbb noklusētā uz savējo.
Uz manas mājas darbstacijas debian ir uzliktas divas PHP verrsijas vienlaicīgi. Apskatīsimies, kā tad pārslēgties starp šīm versijām.
Manam tekošajam hostinga plānam limits ir 250k. Ne no šā, ne no tā, laika gaitā izrādījās pārsniegts....
Man ir lapa uz wordpress ar pieslēgtu Simple:Press forumu. Lapa pastāv nu jau 8 gadus. Šo gadu laikā ir bijušas neskaitāmas problēmas ar wordpress, ar spraudņiem, ar forumu, ar veikstspējas ātrumu, un arī ar hostingiem.
Sāku ķimerēties ar phpBB forumu. Viss ir jauki tik ilgi, kamēr tu nenoliec projektu malā, un neaizmirsti paroli... Paskatīsimies, kā to nomainīt ar SQL palīdzību.
Chrome DevTools – galvenokārt web-izstrādātājiem paredzēts rīks. Šinī rakstiņā būs pāris knifi, kurus tu nezināji...
PHP mail funcija izsūta epastus no servera, kurā tā ir palaista. Attiecīgi, ja tev ir nokonfgurēts pasta serveris, tu droši vari sūtīt epastiņus izmantojot šo mazo funkciju.
Pieņemsim, ka tu esi ieraudzījis, ka kāda privāta informācija par tevīm ir parādījusies google meklētāja rezultātos. Teiksim, mājas adrese, vai vadītāja apliecības nr, vai vēl kaut kas ko tu negribi rādīt citiem.
Pieņemsim, ka esi izstrādājis kādu web lapu. Šeit arī ir kāds pārbaudes saraksts (checklist), vai esi izstrādājis visu pareizi.
Ja meklētājs DuckDuckGo kādam arī ir pazīstams, tad pirmkārt, tas ir tikai dēļ paaugstinātā privātuma. Atšķirībā no Google vai Yandex, tas nevāc lietotāja datus, bet, arī rezultāti tam nav tik labi. Bet, pietiek parakties dziļāk, un, izrādās, ka tas ir jaudīgs instruments, kurš var jūtami atvieglot un paātrināt informācijas izvilkšanu no tīkla. Sāksim ar to, ka patiesībā, DDG - īsti nav parasts meklētājs. Precīzāk - tas vispār nav meklētājs, bet gan tāds kā dažādu meklētāju atbilžu agregators. Savā darbā tas izmanto tādus meklētājus kā Yahoo, Bing, Yummly, Yandex, Wikipedia, un daudzus citus avotus.
Ja nu gadījumā, tev ir vēlme mācīties Web programmēšanu, tad bez JavaScript tev neiztikt.
Rakstiņā ielikšu 9 saitus, kur to var mācīties pilnīgi par velti.
Režīms "Incognito", kuru ir izdomājuši Google Chrome izstrādātāji, ir lielisks: staigā pa saitiem un neatstāj uz datora nekādas pēdas. Viena problēma - nevajag aizmirst ieslēgt Incognito režīmu pirms tam, kā esi iegājis saitā. Spraudnis Go Incognito - tas ir lielisks līdzeklis, kurš atļauj viegli iziet no šādas situācijas.
Problēma: Ir lapa, kurai bija uzlikta tā saucamā "Coming Soon" lapiņa. Darbs ritēja tālāk, un, novācot nost Coming Soon lapu un palaižot jauno saitu, FB like pogas nosaukumā vēl joprojām tika parādīts vecais "Coming Soon" nosaukums...
Kā jau varējāt noprast, esmu uzlicis jaunu instalāciju, ar ātrāku disku. Protams, ka pēc pārinstalēšanās, ir problēmas, nestrādā permalinki manam webserverim. Permalinki ir tāda laba lietiņa (priekš SEO vispār ideāla), ka URL tiešā adrese uz rakstu nav kaut kāda /blogs/index.pgp?id=5, bet gan lietotājam draudzīga /blogs/mans-raksts...

Jūs domājiet, ka labi pārvaldat Google instrumentu rīku kopumu, lai paaugstinātu onlain-darba ražīgumu? Neatkarīgi no tā, vai jūs izmantojiet Google Disc piecas minūtes, vai piecus gadus, tajā vienmēr ir kaut kas, ko pamācīties, un tapēc, zemāk būs pierakstīti 10 noderīgi padomi un triki, lai paaugstinātu jūsu meistarību darbā ar šo servisu.
Nesen kompānija Yahoo paziņoja, ka pārdod mobilo telefonu operatoram Verizon savus pamatprofila aktīvus par 4.8 miljardiem dolāru. Tas ir tikai nedaudz vairāk nekā Verizon iepriekšējā gadā samaksāja par AOL - vēl vienu kompāniju, kurai bija spēji panākumi interneta sfērā, bet, kura cieta neveiksmi
Yahoo tirgus vērtība 2000. gadā sastādīja 125 miljardus dolāru. Nākamos 16 gadus tā pastāvīgi samazinājās, pārsvarā, dēļ bezdarbības un nopūdelētām izdevībām…
Izmeklējot visas rupjās stratēģiskās kļūdas, kuras paveica yahoo, varētu sastādīt veselu MBA kursu. Šeit mēs to izdarīsim aptuveni 5 minūtēs.
Pamazām mēģinu lasīties projām no wordpress uz savu dzinēju. Starp citu, uz manis izstrādātā dzinēja, arī strādā šis blogs. Lielākā bēda ir tajā, ka uz wordpresa man ir arī forums. Ir tāda aizdoma, ka šis forums arī bremzē visu pasākumu, tapēc gribu to izeksportēt uz citu forumu.
Izvēlējos simplemachineforums, jebšu latviski sakot - SMF.
Trakais wordpress man īsti netīk. Bet, uzknibināt pašam tādu lapas dzinēju būtu pagrūti + vēl tās čupas ar spraudņiem, utt.
Īsāk sakot, sāka gļukot - visu laiku uz lapas wp-login.php izdod ārā "Not acceptable", un tālāk nekas nenotiek... Jauni lietotāji nevar piereģistrēties, eksistējošie kaut kā var ieiet saitā.
Man ir nepieciešams iepirkumu saraksts. Es esmu izmēģinājis veselu lērumu no tāda veida aplikācijām, bet katrai bija kaut kādi mīnusi. Lietas, kuras man bija nepieciešamas šāda veida aplikācijai bija elementāras:
- Checkbox. Lai ieklikšķinot, šī rinda tiktu nosvītrota / aizvākta no mana saraksta;
- WEB versija un telefona versija. Lai mājinieki var sastādīt sarakstu no mājām, un es to redzētu telefonā, kā arī varētu kaut ko pielabot, un mājinieki to redzētu savā pusē;
- Usability. Jebšu lietošanas ērtums.
Kā jau es šeit ne reizi vien esmu minējis, tagad esmu pievērsies audiogrāmatu lasīšanai klausāmgrāmatu klausīšanai.
Ne reizi vien, uznāk vēlme atrast kādu jaunāku / labāku grāmatu, bet - nav īsti skaidrības, kur to meklēt. Protams, ir torenti un meklēšanas iespējas iekš tās google tantes, bet - uzgāju arī vienu krievvalodīgu saitu.
Iepriekšējā nedēļā pavīdēja ziņas par to, ka populārais serviss Popcorn Time pārdzīvo smagus laikus dēļ sajukuma izstrādāju komandas vidū, un servisa darbā tiek novēroti pārtraukumi. Diemžēl, situācija sagriezās ne uz to labāko pusi un PopcornTime.io ir pārtraucis savu darbību uz visiem laikiem.
Paskatīsimies, kā uztaisīt wordpress bloga lokālo spoguli uz sava datora? Ja ir jautājums - kam tas viss ir paredzēts - testēšanai, izstrādei, un rezerves kopijām...
Katram sanāk šmuce. Reizēm, pārāk vēlu tu ieraugi, ka prece, par kuru tu solīji, neatbilst cenai. Tad nu ir jāsāk meklēt, kā šo šmuci lai atceļ...
Kompānija Google pieņēmusi lēmumu no pirmā septembra ieviest praksē kontenta, saistīta ar plaginiem, tostarp Flash rullīšu atskaņošanas, iesaldēšanu Chrome pārlūkprogrammā. Pēc noklusējuma, pēc lapas atvēršanas pārlūkprogrammā, Flash kontents tiks apstādināts un pieprasīs skaidru (papildus) uzklikšķināšanu lai sāktu atskaņošanu. Pie tam, bloķēsies nevis viss kontents, bet tikai otršķirīgie bloki, tādi kā reklāmas baneri.
Esmu opera interneta pārlūka piekritējs. Patīk šis pārlūks un viss. Lietoju to uz visām ierīcēm - linux, windows un android.
Protams, ka līdz ar opera 12 beigšanos, bija arī vilšanās, jo vairs negāja sinhronizācija, un vēl pāris lietas tika izmainītas, bet, pieradumam liels spēks, tapēc arī to turpinu lietot.
Ok, kā mēs varam atvērt nejauši aizvērtu "tabu"?
Elementāri, taustiņu kombinācija "CTRL+SHIFT+T"
Nesen, rokoties un kodējot saitiņu, uzdūros varen interesantai problēmai, proti, qaptcha internetā publicētajā lapā rādījās divas reizes - viens zem otra. Pats interesantākais bija tas ka identiska kopija uz lokālā datora strādāja bez nekādām problēmām, tā, kā pēc būtības, būtu jāstrādā arī kopijai, kura ir izvietota internetā.