Google izlaiž aplikāciju veco fotogrāfiju ātrai digitalizēšanai

Kamēr vēl mums neparādījās mobilie telefoni ar labām kamerām, visi lietoja parastos fotoaparātus. Lielākajā daļā gadījumu, bildes tika izdrukātas un saglabātas kādā albumā. Papīra fotogrāfiju galvenā problēma ir tāda, ka tās var tikt sabojātas vai pazaudētas, bet pašu albumus ir ļoti neērti nēsāt sev līdzi. Bildes var digitalizēt ar skanera palīdzību, bet, tas aizņems ļoti daudz laika. Kompānija Google atrisināja šo problēmu, izlaižot speciālu aplikāciju PhotoScan.

 

Lasīt vairāk

Opera izlaiž bezmaksas, bezierobežojumu VPN lietotni Android ierīcēm

Opera Free VPN lietotne ir iznākusi beidzot arī Android lietotājiem, tā ieguvusi bezmaksas VPN ar bezierobežojumu datu pārraides apjomu. Opera iOS lietotnes versija ieguva VPN jau jūlijā. Virtuālais privātais tīkls (angļu: Virtual private network jeb VPN) teorētiski paredzēts privātuma sargāšanai tīmeklī. Šo tīklu bieži izmanto darbinieki vai arī uzņēmumi ar attālinātiem birojiem, lai tie varētu dalīties ar privātajiem datiem un tīkla resursiem. Tomēr virtuālu privāto tīklu visbiežāk izmanto, lai tīmeklī apietu dažādus lietotāja atrašanās vietas (reģionālos) ierobežojumus, kas neļauj piekļūt citai valstij paredzētam saturam. Virtuālais privātais tīkls ir izveidojams ar trešo pušu lietotnēm, tomēr tas nav pārlieku ērti.

 

Lasīt vairāk

Android: Pārnesam failus no PC uz telefonu

Katram dzīvē ienāk reize, kad savajagās pārnest failus no telefona uz datoru, un pretēji. Es, pārsvarā, mājās strādāju ar Linux Debian. Sākot jau ar Samsung Galaxy S3, pieslēdzot telefonu ar USB pie datora, tas vairs netika atpazīts kā ārējā atmiņa.

Kāpēc, un kas tam ir par iemeslu - kaut kāds MTP protokols, kurš ir visiem telefoniem ar android OS versijām 4 un uz augšu. Protams, ka to var apiet, bet, tas ir paliels čakars + varbūtība, ka tas nemaz nestrādās...

 

Lasīt vairāk

Android: Audiogrāmatu atskaņotāja meklējumi

izdomāju paklausīties audiogrāmatas. Parasti, ik rītu un ik vakaru, pirms un pēc spraigās darbadienas, es kātoju ar kājelēm un klausos mūziku. Klausos to es caur Sony Ericsson MW600 bluetooth ierīci, protams, ka savienojumā ar Meizu M2 aparātu.
Mūzika apnika, to var klausīties braucot ar velo, lai, zvana gadījumā, to nepalaistu garām. Tā nu arī nonācu līdz audiogrāmatām...
 

Bilde ņemta no userbytes.com

 

Lasīt vairāk

Endomondo GPS problēmas

Sāka zust GPS signāls endomondo android aplikācijai. Iepriekš arī reizēm mēdza "gļukot", bet, tagad jau tas notiek regulāri. Lietoju es to uz Samsung Galaxy S3. Esmu gan pārinstalējis aplikāciju, gan slēdzis klāt papildus aplikācijas, tādas kā GPS Test, GPS Status, u.c.. Rezultāta nekāda. Reizēm jau iestājās riebums pret telefonu. Bet, pirms sadauzīt telefonu pret kādu sienu, izdomāju apskatīties, kā tad tas strādās ar kādu savādāku sportisko aktivitāšu uzskaites programmu.
 

 

Lasīt vairāk