Grub2 atjaunošana pēc Windows 8 uzlikšanas

Nav jau noslēpums, ka, no sākuma ir jāliek windows, un linux ir jāliek pēc tam... Bet, reizēm win nojūk, vai (kā manā variantā) piegriežās tas, ka sāk bremzēt, sāk aurot, ka trūkst vietas, utt. Tad talkā nāk maģiskais "clean install", jebšu - visa nost dzēšana un likšana no nulles.
Instalācija sekmīga, patlaban uz mana Aspire V3 dzīvo Windows 8.1 (spēlītēm) kopā ar Linux Kali (kuru dzēsīšu ārā) un Debian Wheezy x64 (kas ir mana pamata sistēma).
Protams, ka pēc instalācijas, linux netiek atrasts. Windows ielādes menedžeris (boot manager) ir pārrakstīts pa virsu Grub ielādes menedžerim.

 

Nu ko, jāsāk kaut kā to dabūt atpakaļ. Paņemu kaut kur esošo rescatux cd un palaižu. Palaižu live cd, bet - atjaunot nesanāk, tā arī raksta: "nesanāk atjaunot"...

Nu ko, roķeles sāk trīcēt. Meklēju kādu veco ubuntu live cd, protams - tas jau sen ir atradis savu vietu šmucspainī, un sen jau izmests ārā. Beigu galā, izrādās, ka OBLIGĀTI ir jāizvēlās tāda pat bitu OS, kāda tev ir uz datora. Attiecīgi, man uz datora bija x64 OS, tad nu man vajadzēja izvēlēties arī tieši to pašu - live cd x64
Kad tas tika saprasts, tad 5 minūtes un viss kārtībā...Message
Username
Password