Minhene tomēr plāno no Linux atgriezties pie Windows

Minhenes pilsētas dome nav izturējusi plānoto 10 gadus ilgo Linux izmantošanas testu, atļaujot pašvaldības darbiniekiem atgriezties pie Windows darbinātu datoru un programmatūras izmantošanas. Lēmums atļaut strādāt ar Windows pieņemts pēc nepārtrauktām sūdzībām par dokumentu nesavietojamību un darba ražības krišanos.

 

2013. gada novembrī Minhenes pilsētas dome pabeidza ilgstošu pārejas procesu uz brīvās programmatūras izmantošanu. Lēmums atteikties no slēgtā koda un dārgajām Windows un Microsoft Office programmām bija pieņemts 2003. gadā. Pēc sagatavošanās, plānošanas un personāla apmācībām pilsētas varas iestādes sāka plānveidīgi savos birojos nomainīt Windows NT pret pašu izstrādāto Linux distribūciju LiMux. LiMux sevī ietver lietošanai sagatavotu vidi uz brīvās programmatūras bāzes, tai skaitā brīvo biroja programmatūru OpenOffice, kas darbojas, izmantojot atvērto formātu Open Document Format (ODF). Šis formāts ir noteikts kā standarts varas iestāžu lietvedībā.

Minhenes pilsētas dome sākotnēji plānoja Linux izmantošanu turpināt, bet šobrīd tiek lemts par ierosinājumu tomēr atgriezt visus 15 000 domes izmantoto datoru pie Windows līdz 2020. gadam. Minhene atteiksies arī no Thunderbird e-pasta klienta un LibreOffice izmantošanas, dodot priekšroku “tirgus standartam”.

kursors.lvMessage
Username
Password