Nedēļa Polijā

Kā jau iepriekš rakstīju, ar ģimeni nedēļu pavadīju Varšavā. Te arī kāda kripata ir iegrāmatota - lai pats atcerētos, kas tad tur īsti bija :)

Visu nedēļu nodzīvojām mājā, kura atrodas pašam InterContinental Warszawa labajā pusē...

Varšavā ieradāmies svētdienas pēcpusdienā. Par to drusku plašāk jau rakstīju šinī rakstiņā.

Pirmdiena:

Agrā rītā, atveru vēlreiz īpašnieces epastu, redzu, ka visas bildes arī ir atnākušas. Pirmajā reizē tās netika nemaz ielādētas :)

Laiks ir vējains, bet silts. Šajā dienā apmeklējam:

 • Kaut kāds milzīgs iepirkšanās centrs Złote Tarasy

 • Loft Cafe ēstuve. Garšīgi, bet arī padārgi. Uz 4 cilvēkiem kopā ar 1 alu ap 50 EUR. Bet, steiks bija makten sulīgs un arī pīle bija ļoti, ļoti garda. Man gan patiktos, ja būtu vairāk tupeņu klātan, jo piedevas beidzās pirms gaļas :) Nogaršoju arī poļu tradicionālo zupu Žurek, ar vārītu olu iekšā. Kaut kas līdzīgs grūbu zupai, tikai iekšā vēl bekons un vēl kaut kāda gaļiņa. Bija tīri smeķīga.

 

 • Atkal pārtikas veikala meklējumi un vīni...

Otrdiena:

Nomācies un līst.

 • Leļļu mājiņu muzejs. Ģimenes biļete, ja nemaldos, bija 50 PLN. Padārgi. Var maksāt ar karti. Pats muzejs - tīri leļļu mājiņas, arī lellītes pietaisītas klāt. Nu, ja lasa aprakstus, tad interesanti, je nelasa, tad tik vien, kā apskatīt eksponātus aiz stikla un skriet tālāk. Vispār, apskatīt varēja :)

 • Evolūcijas muzejs. Diezgan labs. Bērnībā, iespaidojoties no sava tēva, es interesējos par dinozauru tematiku un arī kolekcionēju markas par šo pašu tēmu, tad nu šeit varēja apskatīt vairāk. Ģimenes biļete 20 PLN, nevar maksāt ar karti :( No šiem abiem minētajiem labāks bija evolūcijas muzejs.

 • KFC - nu šis bija jānogaršo, bez šī nekur. It sevišķi, ja tas ir gandrīz blakus mājām.

 • Pašās vakariņās atkal aziātu viruve. Šoreiz paņēmu garneļu zupu un vēl kaut kādu otro. Zupa gan bija ļoti interesanta, līdzīga siera zupai, tikai tā kā drusku saldenāka, un vēl varēja just un sagaršot garneles. Pēc zupas sapratu, ka otrajam nepietiks spēka, un nāksies atstāt rītdienai. Bet - otrais izrādījās ne pārāk labs. Kau kas kopā ar riekstiem, tā kā tas gāja ļoti smagi iekšā...

 • Apskatot džipu, izrādās, ka viena riepa laiž nost gaisu. Bija jau problēmas ar to riepu iekš LV, bet, kaut kā cīņas karstumā, jau tas tika veiksmīgi aizmirsts. Labi, ka tika paķerts kompresors līdzi. Ar to arī veiksmīgi atrisināju problēmu līdz pat Latvijai.

Trešdiena:

Atkal tāds drusku nomācies.

 

 • Vecpilsētas apskats

 • Bija doma apmeklēt kopernika zinātnes centru (esot kaut kas līdzīgs AHHAA), bet sanāca tikai tik daudz, kā apskatīt centru no ārpuses. Lielas rindas + pirmā iespējamā apskate bija tikai pēc kādām 5 stundām. Tā kā biļetes labāk ir pirkt iepriekš, tiešsaitē, un tad doties uz to laiku. To atstājām uz nākamo Varšavas apmeklējuma reizi.

 • Planetārija kafejnīca apskatīta. Domāju, ka pašā planetārijā nekas īpašs arī nebija.

 • Multimedia Fountain Park

 • Mamma mia itāļu ēstuve. Tīri garšīgi un labs alus

Ceturtdiena:

Vēl joprojām drusku nomācies, bet silts - principā, kā visās dienās.

 • Trattorria Ti Amo. Es pasūtināju kaut kādu nedzirdētu ēdienu. Izrādījās, ka tās ir aknas ietītas tādos kā bekonos + pupiņas. Ļoti, ļoti garšīgi. Bet, kaut kas manī dīca, ka šeit vajadzēs skaidru naudu. Beigās, prasīdams vai var norēķināties ar karti, atbilde bija - vaivaivaivai, problēmas ar lasītāju, es jums aizmirsu pateikt… Gala beigās nācās slāt un meklēt bankomātu un atkal zaudēt naudu uz konvertāciju un skaidras naudas izņemšanu. Finālā, atstāju viņai 1 zlotu dzeramnaudā - lai jau tiek.

Piektdiena:

Nu šodien ir brauciena odziņa - Bon Jovi koncerts. Pa lielam, tāda atpūtas diena, tik vien kā laikaim izgājām paēst pa dienu, drusku pastaigājām, un tad jau, pievakarē, ar sievu devāmies uz koncertu.

Mākslīgā palma pa ceļam uz koncertu
Mākslīgā palma pa ceļam uz koncertu

Sestdiena:

 • Polijas armijas muzejs. Ārpusē ir apskate par velti, tā kā to arī skatījāmies. Diezgan interesanti, daudz dažnedažādas tehnikas. Vienā ļopenē varēja kāpt iekšā ja ir kaut kāda speciāla biļete. Tās mums nebija, tā kā visu apskatījāmies no ārpuses.

Kāds mums ieteica apmeklēt Šveika krodziņu Varšavā. Nu apmeklējām…

Pienākot pie kroga - rinda. Jāstāv ir diezgan pagarā rindā. Par laimi, tā kustējās diezgan ātri, tā kā pēc kādas pusstundas bijām krodziņā iekšā.

Nu jā. Viss tā kā uz tūrismu. Kaut kas drusku no šveika tematikas, kaut kādas krūzītes var iegādāties ar šveika zīmēm.

Alus dzerams.

Ēdienu jau atnes ar baigo pompu. Es biju pasūtījis kaut ko, nezin ko, tad nu atnesa tādu lielo koka dēlīti, uz kura ir iesms ar dažādiem gaļas gabaliem un pa vidu vēl paprika un vēl šis tas… Piedevās rīsi un kartupeļi. Auksti rīsi un auksti kartupeļi… Toties, zem iesma ir degošs, ar cukuru apkaisīts ābols… Tās gaļas bija dažādas, bet, pa lielam, visas smeķēja pēc gaļas no kāpostu zupas :)

Nu nezinu, es biju vīlies. Uz 4 cilvēkiem ar alu un aperatīvu, cena bija ap 50Eur, it kā normāli. Bet, tai pašā laikā, es būtu labāk paēdis kaut ko no poļu tradicionālajiem ēdieniem, kādā citā krodziņā. Šis tāds, tikai dēļ ķeksīša…

Svētdiena:

Prombraukšanas diena. Izčekojamies ārā ap 11 no rīta uz laižam uz netālu (ap 10 km) esošo iepirkšanās centru ar ikea. Aizbraucam, un tur viss ciet. Pat tualetes ciet… Tik vien, kā ārpusē esošais saldējuma kiosks, un var ieiet tirdzniecības centrā paskatīties uz apsargu.

Izrādījās, ka Polijā ir kaut kāds likums, ka ir jābūt arī nedēļā pāris svētdienām brīvām… Nu, Zviedrijā arī daudz kas nestrādā no tirdzniecības centriem svētdienās… 

Tad nu neko, stūrējam uz māju. Pa ceļam McDonalds iekš Polijas, kaut kādi benzīntanki un tikai stūrē…Message
Username
Password