Wordpress lokālais spogulis

Paskatīsimies, kā uztaisīt wordpress bloga lokālo spoguli uz sava datora? Ja ir jautājums - kam tas viss ir paredzēts - testēšanai, izstrādei, un rezerves kopijām...

 

OK, kas mums ir vajadzīgs uz lokālā datora? Laikam jau WAMP vai LAMP. Parastu cilvēku valodā - web serveris ar php atbalstu un MySQL serveri.

Mana darbavide griežas uz laptopa. Tam man ir Debian Wheezy x64 vide + Apache web serveris, PHP, MySQL serveris un vēl dažas papildus lietas.

Savukārt, uz web, jebšu produkcijas vides, man ir parastais wordpress, kuru tad arī reizēm vajag pārnest uz lokālo datoru.

Tad nu sāksim ar visiem soļiem un solīšiem pēc kārtas:

 1. Novelkam Lejupielādējam backupu no produkcijas vides;
 2. Lejupielādējam MySQL tabulu backupu;
 3. Atarhivējam to mūsu web servera sagatavotajā direktorijā
 4. Ja šī ir pirmā reize, kad atarhivēsim MySQL tabulas, tad izveidojam tām arī tādu pašu lietotāju kā produkcijas videi:

  CREATE DATABASE website_db_wp;
  USE website_db_wp;
  GRANT ALL PRIVILEGES ON website_db_wp.* TO 'webuser'@'localhost' IDENTIFIED BY 'password';

 5. Importējam datubāzi (ja tas vēl nav izdarīts)
 6. Taisam vaļā failu wp-config.php, kura beigās pievienojam šādas rindas (nomainamhttp://yourdomainname ar savu lokālo adresi):

  define('WP_HOME','http://yourdomainname');
  define('WP_SITEURL','http://yourdomainname'); 
 7. Nomainam wordpress datubāzes uzstādījumus uz savu, lokālo hostu:

  UPDATE wp_options SET option_value='http://yourdomainname' WHERE option_name IN ('siteurl','home')
 8. Pastāv iespēja, ka nevarēsi ielogoties ar savu veco useru. Bet, tas nekas traģisks, vajag tikai pārsaukt paroli. Parolei jābūt md5 formātā. Piemērs: update wp_users set user_pass = md5('suerpassword') where ID = xxx;
 9. Var arī uznākt vajadziba izpildīt wordpress atjauninājumu

Tas tā kā būtu viss. Protams, ja eksistē kas papildus, teiksim, forums, vai kādi spraudņi, kuri lieto domēna vārdu, tad arī tos vajag saremontēt :)#1 lslackware 2017-01-22 09:05:48 : jaunākos wordpress 7. punkts ir izmainīts. Vairs neeksistē tabulas ar prefiksu wp, bet gan wpat. Attiecīgi, wp_options vietā nāk wpat_options.

Message
Username
Password